Tegin ühe loo, mida võiks kõik lugeda….

Oli kord mees nimega Arto, kes elas väikeses Eesti linnas, kus talviti oli päev valge vaid mõneks tunniks ja suviti ei tahtnud päike kunagi magama minna. Arto oli osav puusepp, kelle kätega valminud mööbel kaunistas paljude kodude tube. Aga Artol oli varjukülg – ta oli alkohoolik. Tema päevad algasid viinapitsiga ja lõppesid tihti teadvusetuna mõne lähedalasuva kõrtsi nurgas.

Ühel päeval, kui Arto ärkas pohmelliga oma töökoja põrandal, pilk suunatud katkisele aknale, mille kaudu hiilis sisse karge hommik, mõistis ta, et on kaotamas palju enamat kui lihtsalt terved hommikud. Ta oli kaotanud oma naise usalduse, lapsed vaatasid talle otsa pettumusega silmis, ja veelgi hullem, ta oli kaotamas iseenda.

Otsustav hetk saabus, kui Arto seisis jälle sama kõrtsi ukse ees, käsi kangesti uksepiida küljes. Ta tundis tuttavat lõhna, kuulis naeru ja klaaside kõlinat, aga seekord ei astunud ta sisse. Midagi temas oli murdunud – ja samal hetkel oli see midagi ka kokku kasvanud. Ta pööras selja oma harjumuspärasele pelgupaigale ja sammus aeglaselt, kuid kindlalt minema.

Arto teekond kainuse poole ei olnud kerge. Ta pidi silmitsi seisma oma deemonitega, tühjusega, mida alkohol oli täitnud, ja leidma uue viisi, kuidas valu taluda. Ta otsis abi. Esialgu käis ta anonüümsete alkohoolikute kohtumistel, kus ta leidis mõttekaaslasi ja tuge. Ta avastas, et jagamine – oma lugu, oma hirme, oma lootusi – on sama oluline kui kuulamine.

Kuude möödudes muutusid Artol ka väiksed võidud oluliseks. Üks päev ilma alkoholita sai nädalaks, nädal kuudeks ja kuud aastateks. Töö, mida ta oli kunagi armastanud, täitis taas tema päevi ja südant. Ta asutas isegi oma väikese töökoja, kus ta mitte ainult ei valmistanud mööblit, vaid õpetas ka teisi, kes tahtsid oma elus muudatust teha.

Arto lugu levis, ja ta mööblist sai midagi enamat kui lihtsalt esemed – need olid lootuse, muutuse ja uue alguse sümbolid. Tema lapsed, nüüdseks noored täiskasvanud, töötasid koos temaga, õppides isalt töökust ja pühendumust, aga ennekõike seda, kuidas võidelda oma nõrkustega.

Arto ei unustanud kunagi seda päeva, kui ta otsustas parema elu poole pöörduda. Ta õppis, et elu on habras ja ilus, et vigu saab parandada ja et alati on võimalus alustada puhtalt lehelt. Ja kuigi ta teadis, et kiusatus on alati olemas, oli ta kindel oma valikus ja tänulik igale päevale, mille ta sai veeta kainena, olles tõeline eeskuju mitte ainult oma perele, vaid kogu kogukonnale.

Igas tunnelis, ükskõik kui pikas ja käänulises, peitub lubadus valgusest, mis lõpuks ootab. On tunnelid, mis tunduvad lõpmatud, nende õhustik külm ja üksildane, seinad jutustavad lugusid hüljatud lootustest. Kuid just need tunnelid õpetavad meid kõige rohkem. Nad sunnivad meid keskenduma oma sammudele, oma hingetõmmetele, oma sisemisele jõule.

Kui oled tunneli sügavaimas punktis, kus valgust pole veel näha, võib tunduda, et pimedus on kõikvõimas. Kuid see on hetk, kui tuleb mõelda, et iga samm viib sind lähemale päevavalgusele. Valgus tunneli lõpus ei pruugi alati paista välja nii, nagu ootasid. See võib olla pehme kuma või ootamatu eredus, mis murrab läbi pimeduse.

Pea meeles, et tunneli läbimine on sinu isiklik rännak. See on rada, mis on sinu jaoks ette määratud, et õppida, kasvada ja lõpuks väljuda tugevamana, kui olid sisenemisel. Kui sa seisad silmitsi hirmude ja kahtlustega, mäleta, et igaüks neist sammudest kätkeb endas lootuse sädet.

Ja kui sa lõpuks näed seda valgust, lase sel soojendada su nägu ja täita su süda rahuga, teades, et oled teinud teekonna, mis on muutnud sind. Sa oled leidnud valguse, mis oli seal kogu aeg – sinu sees.

 

 

Lisa kommentaar