Riigikogu infotunnis vastasid küsimustele peaminister Kristen Michal ning majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo.
Keldo vastas Vladimir Arhipovi esitatud küsimusele majanduse elavdamise plaani kohta, milles saadik soovis teada Eesti majanduspoliitikast lähiaastatel.
Keldo selgitas, et valitsus on võtnud endale algusest peale kaks kõige olulisemat prioriteeti, millest esimene on riigi julgeoleku tagamine. „Me anname kindlustunde Eesti inimestele, Eesti ettevõtjatele, siia potentsiaalselt investeerida soovivatele uutele ettevõtjatele, et Eestis saab ja on turvaline ettevõtlust teha,“ rõhutas Keldo. Ta selgitas, et teine oluline prioriteet on majanduse konkurentsivõime ja konkurentsivõimeline ettevõtluskeskkond. Keldo tõi konkreetse näite, mille kohaselt kutsus ta majandusministrina ellu konkreetse 45 punktist koosneva tegevuskava käesolevaks aastaks. Selles on seadusemuudatused ja määrusemuudatused, kuidas majanduse konkurentsivõimet kasvatada.
Keldo viitas 100 miljoni euro suurusele kaitsefondile. Ta lisas, et nädal tagasi avati suuremahuliste investeeringute fond 160 miljoni euro ulatuses. „Kui see fond täielikult rakendub, siis see toob suurusjärgus 1 miljard eurot täiendavaid investeeringuid Eesti majandusse järgneva nelja aasta jooksul,“ ütles minister.
„Konkreetseid tegevusi selleks aastaks on 45 ja seda ei ole üksi teinud mina või majandusministeerium. Seda on tehtud koostöös ettevõtjatega,“ märkis Keldo. Tema sõnul on aprilli alguses plaanis järjekordne ümarlaud, kus vaatame üle senised tegevused. „Samamoodi küsime erialaliitudelt, ettevõtjatelt tagasisidet, mida saaks veel teha,“ ütles minister.
Keldo selgitas, et uue valitsuse puhul ollakse kokku leppimas, et me muudame Eesti maksukeskkonna tagasi lihtsaks, ühetaoliseks, arusaadavaks. „Me kaotame ära ettevõtte 2%-lise tulumaksu, mis pidi rakenduma järgmisest aastast, mis tähendab, et Eesti maksusüsteem on OECD-riikides jätkuvalt parim, nii nagu ta on 11 aastat olnud,“ ütles Keldo.
„Meie eesmärk on, et oleks rohkem teadmispõhine majandus, kus me looksime kõrgemat lisandväärtust,“ ütles Keldo. Ta toonitas, et valitsus majandust ei juhi, küll aga loome keskkonna, kus ettevõtjad saavad võimalikult lihtsalt ja vabalt tegutseda ning toimetada ja Eesti majandust ka kasvatada.
Majandus- ja tööstusminister vastas veel küsimusele Eestis turumajanduse kohta.
Peaminister Kristen Michal vastas saadikute küsimustele, mis käsitlesid olukorda riigis, julgeolekut, poliitikat, peaministri suurt plaani, riigikaitset, valitsuse kärpekava, digiühiskonda ja ülekoormustasu kohta.
Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.