10 küsimust, mida ei tohiks partnerile esitada.
Kui soovid, et sinu suhtes ei esineks draamat ja suhe pakuks sulle rahuldust, ära esita partnerile järgnevaid küsimusi, soovitab Lifehack.
1. Mis sul viga on? Miks sa alati nii teed?
Kunagi pole hea mõte partneri sõnu või käitumist negatiivselt kommenteerida. Selle asemel, et rünnata partneri neid omadusi, mis sulle ei meeldi, jaga temaga, mis sulle tema juures meeldib ja mida sa tunned, kui partner ütleb või teeb midagi toredat.
2. Miks sa ei tee kunagi seda, mida ma tahan?
Süüdistamine ei ole seksikas. See loob õhkkonna, mis on täis lootusetust, vastumeelsust, umbusaldust ja lõpuks ka teineteisest eemaldumist. See on suhtele kahjulik ja selline käitumine pole sugugi tõhus.
3. ja 4. Miks sa oled nii (tüütu, laisk, tänamatu, isekas)? Miks sa pole (parem, meeldivam, heldem)?
Kui partner on sind millegagi ärritanud, ära ründa teda isiklikult. Sellest pole mingit kasu. Sa oled temaga koos, seega aktsepteeri teda tervenisti. Tema on koos sinuga, seega ka tema peaks aktsepteerima sinu juures kõike. Kui soovid, et partner muudaks enda juures mõnda asja, siis kõik saab alguse sellest, kuidas sa temaga suhtled. Ütle avameelselt, mida sa sooviksid kogeda, ära süüdista, kritiseeri ega esita talle nõudmisi.
5. Miks sa end lihtsalt lõdvaks ei lase?
Kui partneri sisetunne soovitab tal võidelda või põgeneda, siis ta pole võimeline «lihtsalt lõdvaks laskma». Kui partner on stressis, siis ilmselt on sel mingi põhjus, vastasel juhul oleks ta lõõgastunud. Partner võib mitmel põhjusel olla ärritunud või kurb ja kuigi sa sooviksid tema enesetunnet parandada, ei tasu seda hetkeemotsioonide ajel välja pursata, sest see ei anna kindlasti soovitud tulemust.
6. Kas sa jätad mu maha?
Selle küsimuse kasutamine igapäevastes konfliktides on ebavajalik ja emotsionaalselt mõjub see kui ähvardus. Psühholoogid on kindlaks teinud, et sageli ei esita inimesed seda küsimust selleks, et saada kindlat vastust, vaid hoopis selleks, et tüli muutuks intensiivsemaks ja võib-olla soovivad nad hoopis ise ähvardada partnerit maha jätta. Kui soovid suhte lõpetada, siis nii ütlegi, ära hakka keerutama.
7. Oled sa kindel, et tahad olla minuga koos?
Kuigi terves ja tugevas suhtes on tähtis, et mõlemad partnerid teineteist hindaks ning kiidaks, ei saa partner siiski tõsta sinu eneseaustust ja enesekindlust. Suhteekspertide hinnangul on tähtis see, et me hindaksime oma partnerit iga päev ja annaksime talle seda ka teada. Selline käitumine tagab rahuldust pakkuva suhte.
8. ja 9. Kas ma saan sind usaldada? Kas sa räägid mulle tõtt?
Nende küsimuste esitamine otse ja avameelselt pole kuigi hea idee. Esiteks tekitab see olukorra, kus partner võtab automaatselt kaitsepositsiooni. Teiseks ei saa sa kunagi kindel olla, et ta vastab sulle ausalt. Kui sa pole kindel, kas saad partnerit usaldada ja küsid temalt selle kohta, siis see võib sind vaid rohkem segadusse ajada. Pea meeles, et valelikud inimesed ei saa oma tegelikku iseloomu lõputult varjata. Kui partner tõesti valetab sulle, siis ühel hetkel tuleb see välja.
10. Kui sa teadsid, et see tekitab minus ebamugavust, miks sa seda mainisid?
Selleks, et teie suhe saaks õitseda ja edasi areneda, peate suutma rääkida ka keerulistel ja ebamugavust tekitavatel teemadel. Kui kõnealune teema tekitab teis vastakaid tundeid, siis peate suutma end ise lohutada või rahustada, mitte lootma sellele, et partner teie ebakindlusi kuidagi vähendab.