
54-aastane mees suri pärast õhkrelvarünnakut – politsei hoiatab relvade kergesti kättesaadavuse eest
Pühapäeval suri haiglas 54-aastane mees, keda tulistati möödunud teisipäeva õhtul pähe õhkrelvast. Tulistamises kahtlustatakse 33-aastast meest.
„See traagiline juhtum on karm meeldetuletus, et ka õhkrelv võib olla sama ohtlik kui tulirelv. Mõlema puhul on võimalik põhjustada eluohtlikke vigastusi, mis võivad lõppeda surmaga. Kui tulirelvade kasutamist Eestis reguleeritakse rangelt, siis õhkrelvad on paraku lihtsalt kättesaadavad,“ sõnas Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juht Diana Tammekand.
Politsei andmetel on viimastel aastatel olnud mitmeid tõsiseid juhtumeid, kus õhkrelvade kasutamine on toonud kaasa raskeid tagajärgi. Näiteks sai 2023. aasta suvel Alutaguse vallas üks noormees raskelt vigastada, kui teda tulistati õhkrelvast. 2024. aasta suvel kasutas Ida prefektuuri kiirreageerija teenistusrelva mehe suhtes, kes ähvardas avalikus kohas inimesi ja tulistas stardipüstolist. Mees viidi raskes seisundis haiglasse, kuid jäi ellu.
„Need juhtumid näitavad selgelt, kui ohtlik on õhkrelva või stardipüstoli kasutamine kohtades ja olukordades, kus see ei ole lubatud. Selliste relvadega inimeste hirmutamine, paugutamine või nende poole tulistamine on rangelt keelatud. Relva võib kasutada vaid selleks ettenähtud tingimustel ja kohtades,“ rõhutas Tammekand.
Pärast tõendite analüüsimist otsustas Viru ringkonnaprokuratuur kahtlustatavat vahi alla mitte võtta. „Kuna mehel puuduvad varasemad karistused ning tema käitumine pärast juhtunut ei viita sellele, et ta võiks toime panna uusi kuritegusid, olla ohtlik teistele või hoiduda menetlusest kõrvale, ei pidanud prokuratuur vahistamist vajalikuks,“ selgitas ringkonnaprokurör Marge Voogma.
„See juhtum tõestab taas, et konflikte ei tohi lahendada õhkrelvade abil – tegemist ei ole enesekaitsevahendiga. Selline teguviis võib eskaleerida konflikti ja ohustada nii osapooli kui ka kõiki ümberkaudseid,“ lisas Voogma.