
Els Himmal algas lauljakarjäär 1962. aastal Tallinna populaarses restoranis Kevad, kus ta töötas solistina ligi kümme aastat. Samuti esines ta mitmete ansamblitega, sealhulgas ETV ansambli, Kustas Kikerpuu juhatusel, Raivo Tammiku trio, Emil Laansoo ansambli, Jaan Kumani ansambli ja paljude teistega. Lisaks esines Himma ENSV Riikliku Filharmoonia solistina.
- aastatel osales Himma džässifestivalidel Eestis ja välismaal, teenides rohkelt tunnustust. Džäss oli tema lemmikžanr.
Suurema avaliku tuntuse saavutas Els Himma 1960. aastate teisel poolel, kui ta esines kontsertfilmides „Meloodia 66“ ja „Meloodia 67“, Eestis tutvustavas ja välismaisele publikule mõeldud filmis „Must habe tahab teada“ ning ülipopulaarses telesaates „Horoskoop“.
Tema karisma ja veetlus võitsid kiiresti publiku südameid, mistõttu jõudis tema talent ka kinolinale. Els Himma on esinenud muusikafilmides „Uksed“ ja „Varastati Vana Toomas“, samuti mängufilmides „Šlaager“, „Suletud ring“ ja „Võõra nime all“.
- ja 1980. aastatel oli Els Himma kõrgelt hinnatud artist Tallinna populaarseimates varieteedes – Viru varietees, baar-varietees Tallinnas ja hotelli Tallinn varietees. 1990. ja 2000. aastatel esines ta solistina suurematel levimuusika kontsertidel ning privaatsematel sündmustel. Tema kontserttegevus kestis kuni 2024. aastani.
Himma repertuaar oli mitmekesine, ulatudes estraadist džässini, rahvalauludest diskopaladeni ning romanssidest tangodeni. Tema tuntumad laulud on „Millest sa elad ja hingad“, „Must mees“, „See on hea“, „See tunne pole uus“, „Kesköö“, „Veerev päev“, „Maestro“ ja paljud teised.
Els Himmat jäävad leinama tema kaks tütart, lapselapsed, sugulased ning lähedased sõbrad.