
Miljonite jaoks nostalgiline sideplatvorm Skype, mis kunagi revolutsiooniliselt tõi tasuta videokõned ja internetisuhtluse meie ellu, lõpetab ametlikult tegevuse esmaspäeval, 5. mail 2025. Paljude jaoks kõlab see kui hüvastijätt vanale sõbrale – tuttav helin, sinine aken ja jagatud hetked kaovad ajalooraamatutesse.
Eestlaste geeniuse vili, mis vallutas maailma
Vähesed teavad, et Skype’i tehnoloogiline süda sündis just Eestis. Neli andekat programmeerijat – Priit Kasesalu, Jaan Tallinn, Ahti Heinla ja Toivo Annus – lõid uuendusliku P2P-tehnoloogial põhineva suhtlustarkvara, mis võimaldas tasuta reaalajas internetikõnesid otse kahe kasutaja vahel. Selle tehnoloogia juured pärinesid failijagamisprogrammist KaZaA, mis oli samuti nende töö.
Ehkki ettevõtte Skype käivitasid ja rahastasid rootslane Niklas Zennström ja taanlane Janus Friis, oli tehnoloogia süda ehtne Eesti tarkvaraime.
Microsoft tõmbab joone alla
Kui Microsoft 2011. aastal omandas Skype’i muljetavaldava 7,8 miljardi euro eest, näis tulevik helge. Kuid tehnoloogia liigub kiiresti edasi. Microsofti filosoofia „arene või sure“ ei jätnud ruumi pidurdumisele.
Nüüdseks on fookus täielikult suunatud Microsoft Teamsile – töö- ja suhtluskeskkonnale, mis tõusis pandeemia ajal plahvatuslikult populaarseks ning on tänaseks Microsofti koostööplatvormide lipulaev.
Teams ei paku ainult kõnesid ja vestlusi, vaid terviklikku digitaalkeskkonda koos koosolekute, failijagamise ja Microsoft 365 sügava integratsiooniga – funktsioonidega, milleni Skype kunagi ei jõudnud.
📌 Loe rohkem suhte-, armastuse- ja elunõuandeid lehel: 👉 www.janarkeel.eu
#JanarKeel #Tehnoloogia #SkypeLõpp #Digiajastu #EestiITime #janarkeeleu #SüdamegaElu