Koolivaheajad jäävad tavapäraseks: õpilased pääsevad suvele varem!

Õpilased saavad järgmistel õppeaastatel siiski suvevaheajale juuni teisel nädalal, kuna haridus- ja teadusministeerium otsustas teha tagasipöörde algselt kavandatud muudatustes. Eelmise aasta lõpus plaaniti koolivaheajad pikendada, kuid koolide ja õpilaste tagasiside tõttu jääb süsteem seniseks.

Haridus- ja teadusministeerium (HTM) sai koolidelt tagasisidet, et kolm nädalat kestnud jõuluvaheaeg oleks liiga pikk, eriti kuna põhikooli lõpueksamid viiakse aprilli. Ministeerium otsustas seetõttu naasta traditsiooniliste vaheaegade juurde.

HTM-i õppekava valdkonna juht Marjeta Venno selgitas, et algne kavand põhines senistel teadmistel ja traditsioonidel, kuid uus olukord, kus 9. klassi eksamid toimuvad aprillis, tegi vaheaja pikkuse ebamugavaks. Koolijuhtide ja õpilaste arvamus on, et on mõistlikum jõuludeks nädal vähem puhata ja suvele nädal varem minna, et nautida kuuma suve ilma koolimajas viibimata.

Tartu Raatuse kooli direktor Toomas Kink leidis, et õpilaste varasem puhkusele minek on suureks plussiks. Samuti toetasid paljud õpilased muudatust, kuna pikem talvevaheaeg teeb kooli alguse raskemaks, eriti pimedal ja külmal ajal. Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilane Marii-Eliise Ats märkis, et talvevaheaja pikkus muudab kooli alguse eriti keeruliseks, ning ütles, et suvel oleks koolis istumine lihtsalt talumatu.

Koolivaheaegade tavapäraseks tagasitulekuga saavad õpilased puhkusele õigeaegselt, vältides liigset väsimust ja halba motivatsiooni.