Ära leppimine pärast tülitsemist.

Tülid ja erimeelsused on igas suhtes. Need aitavad inimestel oma tunnetest kõneleda, et leida probleemidele lahendusi – kuid ainult siis, kui tülitsemine lõppeb hästi. Mõnikord võib ära leppimine osutuda väga keeruliseks, mistõttu võtab leppimise protsess kaua aega. Loe lähemalt, kuidas käituda pärast tülitsemist, et saaksid kallimaga võimalikult kiiresti ära leppida.

Rahulik suhtlemine aitab ära leppida

Partneriga vestlemine peaks toimuma siis, kui olete mõlemad rahunenud. Tundes enda sees viha või pettumust, jagad partnerile vestluse käigus liigselt süüdistusi ja negatiivseid sõnu, mida sa tegelikult ei mõtle. Ära lase emotsioonidel sinu eest kõneleda, vaid oota, kuni te mõlemad olete rahunenud. Rahulik vestlus aitab teil avameelselt suhelda oma tunnetest, mõtetest ja seisukohtadest. Rahulik suhtlemine viib teid palju lähemale ära leppimisele.

Suhtlemine peab toimuma õigel ajal

Tülitsemiseks ja erimeelsustest rääkimiseks peab valima õige aja ja koha. Sama oluline on õige aja valimine ka ära leppimisel. Rahulik ära leppimine saab toimuda vaid juhul, kui teil mõlemal on aega suhtlemiseks. Vastasel korral on kaaslane hõivatud muude tegevustega ning ta ei saa täielikult sulle keskenduda, mis põhjustab ära leppimise asemel uusi probleeme. Seega on oluline, et teil mõlemal oleks aega üksteisega vestlemiseks, et saaksite ära leppida.

“Mina”, mitte “Sina”

Keskendu oma tunnete kirjeldamisele, mitte ära ründa partnerit, et tema tekitas sinus selliseid tundeid. Kui kaaslane on teinud midagi valesti, siis selgita talle, mis tunded sind valdavad. Näiteks väljendus “MA tunnen, et sa segad minu jutule mõnikord vahele, mistõttu on mul keeruline selgitada oma mõtteid” on palju parem, kui öelda “SA segad alati mu jutule vahele, see on nii ebaviisakas!”

<

Ära süüdista partnerit selles, mida ta teeb valesti, vaid selgita talle, mida sa sellises olukorras tunned. Selline käitumine aitab kindlasti kaasa, et saaksid partneriga kiiremini ära leppida.

Ära oleta, mida partner mõtleb ja tunneb

Oletamine ja alusetu arvamine tekitavad probleeme aina juurde. Seega võib tunduda, et ära leppimine on võimatu. Selle asemel anna kaaslasele võimalus, et ta saaks selgitada oma mõtteid, arvamusi ja tundeid. Ära oleta, vaid tugine tegelikel faktidel, mida partner on ise kinnitanud. Selline lähenemine aitab teie vahel maandada pingeid, mis teeb ära leppimise palju kergemaks.

Andke teineteisele võimalus suhtlemiseks

<

Anna partnerile võimalus rääkimiseks, ilma et sa segaksid talle pidevalt vahele. Kui sul on tekkinud mõni küsimus või seisukoht, mida tahaksid välja tuua, siis las partner lõpetab kõigepealt oma jutu. See näitab, et austad kaaslast ja proovid näha olukorda partneri vaatenurgast. Kui sa aga segad kaaslase jutule pidevalt vahele, on tõenäosus, et partner käitub samamoodi, mis põhjustab ainult rohkem konflikte.

Partneri seisukohtade austamine

Parim viis ära leppimiseks on kaaslase arvamuste tunnistamine. Partneri seisukohad on sama olulised ja väärtuslikud kui sinu seisukohad. Kui sa näitad välja, et hoolid partneri arvamusest, käitub kallim sinu vastu tõenäoliselt samamoodi. Isegi, kui sa ei nõustu mõnikord armsama seisukohaga, saad sa oma kallimat armastada ja austada – ja see tähendab tema seisukohtade austamist. Üksteise vastu austuse näitamine aitab pärast tülitsemist jälle ära leppida.

<

Lõpetuseks võib veel välja tuua, et tülitsemise ajal võid mõelda teie ühise tuleviku peale. Kui sa kujutad ette, et soovid olla kallimaga suhtes ka aastaid hiljem, on palju lihtsam anda partnerile andeks, leppida kiiresti ära ja veeta kallimaga väärtuslikku aega nii palju kui võimalik. Ära raiska aega, et muuta end õnnetuks, kui sul on võimalus muuta end õnnelikuks!

Lisa kommentaar