
Vallaline olemine on täiesti normaalne eluetapp, kuid paljud inimesed tunnevad vajadust seda kommenteerida. Tihti ei tule need sõnad halva kavatsusega, kuid võivad siiski tunduda pealetükkivad või ebamugavad. Siin on 7 lauset, mida vallalised kõige sagedamini kuulevad – ja miks need ei ole alati teretulnud.
1. „Millal sa siis lõpuks kellegi leiad?“
See küsimus vihjab justkui, et inimene pole veel „valmis“ või et vallaline staatus on ajutine puudus, mitte teadlik valik.
2. „Aga sa oled ju nii tore – miks sa siis veel vallaline oled?“
Kuigi see kõlab kui kompliment, võib see panna vallalise tundma, et midagi on temaga „valesti“.
3. „Ehk sa oled liiga valiv?“
See väide eeldab, et inimene peaks järele andma oma soovides ja ootustes – justkui armastus nõuab kompromissi oma väärtustes.
4. „Sa lihtsalt ei otsi piisavalt.“
See lause paneb vastutuse kellegi leidmata jäämise eest täielikult vallalise õlule, eirates asjaolu, et õige inimene ei pruugi veel lihtsalt kohale jõudnud olla.
5. „Kui sa ei otsi, siis see juhtub iseenesest.“
Kuigi see võib mõnel puhul tõsi olla, ei lohuta see ütlus kedagi, kes tunneb end üksikuna või kellel on armastuse leidmine südames.
6. „Kõik mu sõbrad on juba abielus/lastega – sul ei ole veel kedagi?“
Sotsiaalne surve on üks kõige raskem osa vallaliseks olemise juures. Võrdlus teistega võib tekitada tunde, et oled millestki maha jäänud.
7. „Sa oled lihtsalt liiga iseseisev.“
See on üks solvavamaid väiteid – justkui iseseisvus oleks negatiivne omadus, mis hirmutab inimesi eemale.
👉 Iga inimene liigub omas rütmis. Vallaline olemine ei vaja õigustusi ega selgitusi – see on elu osa, mitte ajutine viga.