
Siin on viis levinud põhjust, miks täiskasvanud lapsed otsustavad katkestada suhted oma vanematega:
- Emotsionaalne või vaimne väärkohtlemine
Paljud täiskasvanud katkestavad sidemed, kui nad on aastaid talunud kriitikat, manipuleerimist, kontrollimist või süüdistamist. Kui lapsepõlv on olnud emotsionaalselt traumeeriv ja vanemad keeldusid vastutust võtmast või muutumast, võib suhtlemise lõpetamine olla enesehoiu akt.
- Piiride puudumine ja austuse puudumine
Kui vanemad ei aktsepteeri lapse iseseisvust, sekkudes pidevalt tema otsustesse, eraellu või vanemlikku rolli, võib see tekitada tugevat pinget ja distantseerumist. Piiride järjepidev eiramine on sageli suhete lõhenemise põhjus.
- Toksiiline dünaamika, mis jätkub ka täiskasvanueas
Mõnikord jätkuvad lapsepõlve võimuvõitlused, võrdlus õdede-vendadega, süükoormus ja passiiv-agressiivne käitumine ka täiskasvanueas. Kui dünaamika ei parane, otsustab laps sageli end sellest lahti siduda.
- Tunnustuse ja armastuse puudumine
Pidev tunne, et ükskõik kui palju sa pingutad, sind ei märgata, ei aktsepteerita või ei armastata tingimusteta, võib viia emotsionaalse eemaldumiseni. Täiskasvanud lapsed, kes ei tunne end oma vanemate poolt väärtustatuna, võivad lõpetada kontakti.
- Trauma või väärkohtlemise eitamine
Kui vanemad keelduvad tunnistamast lapsepõlves juhtunud väärkohtlemist (füüsilist, seksuaalset või emotsionaalset) või isegi süüdistavad last, võib see olla kontakti katkestamise murdepunkt. Andestamine vajab sageli vastutuse võtmist – selle puudumisel ei pruugi suhe paraneda.